Sekmadienis, 23 sausio, 2022

Vandens filtrai ir jų ypatybės

Viso namo nuosėdų filtras gali pašalinti vandenyje esančius suspenduotus teršalus, tokius kaip smėlis, nešvarumai, dumblas, apnašos ir organinės medžiagos. Vandens filtrai pašalina šiuos teršalus per plonus fizinius barjerus, chemines medžiagas ar kitus metodus, kurie padeda išvalyti vandenį ir padaryti jį geru ar kitaip gertu.

Dažniausiai buitiniuose vandens filtruose naudojamos vadinamosios aktyvintos anglies dalelės (kartais vadinamos aktyvuota anglimi arba AC), kurių pagrindą sudaro anglis (labai porėta anglis, kuri susidaro deginant medieną ir kitas medžiagas, turinčias ribotą deguonies kiekį).

Dažnai naudojamos medžiagos

Medžiaga plačiai naudojama vandens valymui, siekiant pašalinti organinius junginius arba išgauti chlorą iš vandens. Tačiau naudoti kaip geriamąjį vandenį paprastai nerekomenduojama, nes sistema apima mineralų pašalinimą. Nėra nuotekų, todėl tai daug protingesnė alternatyva kitoms filtravimo sistemoms. Tačiau jis nepašalina kitų įprastų nešvarumų, todėl jį reikia derinti, pvz

Tačiau, nors anglis yra labai tinkama daugeliui įprastų priemaišų (įskaitant chloro pagrindu veikiančias chemines medžiagas, naudojamas nuotekų valymui, kai kuriuos pesticidus ir pramoninius tirpiklius) pašalinti, ji negali susidoroti su „kietumu“ (masteliu), sunkiaisiais metalais (nebent specialių rūšių aktyvuota anglis). naudojami filtrai)). ), natrio, nitrato, fluoro ar mikroorganizmų. Nors nėra filtro, kuris pašalintų bet kokius teršalus vandenyje, anglies bloko filtras yra labai arti. 

Be to, anglies filtravimo sistema nukreipta į taršą, neatimdama vandens mineralų ir kitų naudingų junginių, todėl vanduo yra kuo saugesnis ir sveikesnis. Aktyvuota anglis gali filtruoti įvairius teršalus iš geriamojo vandens, įskaitant metalus, tokius kaip varis ir švinas, valymo tirpiklius, pesticidus ir chloruotus šalutinius produktus.

Dėl šių apribojimų anglies filtrai gali būti gaminami naudojant geležį, manganą, vandenilio sulfidą arba išankstinį filtrą, siekiant pagerinti kai kurių kenksmingų dalelių pašalinimą iš vandens. 

Chloras

Chloras kartu su kitomis kenksmingomis cheminėmis medžiagomis, pvz., benzenu, radonu, trihalometano junginiais ir lakiosiomis organinėmis cheminėmis medžiagomis, pvz., pesticidais, sėkmingai filtruojamas iš geriamojo vandens naudojant anglies filtrą3. Tačiau svarbu pažymėti, kad anglies filtrų efektyvumas labai priklauso tiek nuo vandens srauto, tiek nuo temperatūros.

Todėl UV filtravimui svarbu turėti švarų vandenį, kurį galima pasiekti tinkamai sumontavus ir naudojant kitus filtravimo būdus, pavyzdžiui, mišrią terpę dalelėms pašalinti. Filtrai su filtrais susideda iš dviejų ar daugiau medžiagos sluoksnių ir yra naudojami vandens SDI (Sludge Density Index) ir TSS (bendrai suspenduotų kietųjų medžiagų) mažinimui. 

Kietosios dalelės iki 20 mikronų Kietosios dalelės iki 10 mikronų (su koaguliantu) Nors daugelis terpės filtrų pašalina tik kietąsias daleles, kai kurie naudoja pagalbines priemones tam tikriems vandens parametrams pagerinti, pavyzdžiui, katalizinę anglį, kad sumažintų chloramino kiekį.

Absorbcija ir kita

Filtrai naudoja atranką, adsorbciją, jonų mainus, bioplėvelę ir kitus procesus, kad pašalintų nepageidaujamas medžiagas iš vandens. Skirtingai nei sietas ar sietas, filtras gali pašalinti daug smulkesnes daleles nei skylės, pro kurias praeina vanduo. 

Namuose ir parduotuvėse dažniausiai naudojami filtrai: vandens filtrų ąsočiai, maišytuvo arba maišytuvo filtrai, maišytuvo filtrai (įmontuoti), stalviršio filtrai, filtrai po kriaukle ir viso namo valytuvai.

Nėra filtro ar valymo sistemos, kuri galėtų efektyviai 100% pašalinti visus vandens teršalus. Prieš apsipirkdami turite suprasti filtro paskirtį (žr. 1 veiksmą). Priežastis, kodėl visame name yra tiek daug skirtingų vandens filtrų tipų, yra ta, kad kiekvieno namo vandens kokybė labai skiriasi ir nėra vienos sistemos, kuri galėtų išvalyti visus vandens teršalus.

Valymo sistemos

Žmonėms, ieškantiems geresnių vandens filtravimo sprendimų savo namams, gali reikėti apsvarstyti kelias vandens valymo sistemas. Nors abiejų tipų vandens valymo sistemos yra puikios, geriausia rasti sistemą, kurioje būtų tiek filtravimo elementai, tiek dideliems nešvarumams, tiek sunkiųjų metalų ir valymo elementai, kad būtų užtikrintas bendras vandens saugumas ir skonis. 

Dauguma vandens filtrų yra skirti išvalyti vieną vandens šaltinį jūsų namuose, nesvarbu, ar tai būtų maišytuvas, ar dušo galvutė, tačiau jei norite filtruoti visą vandenį visame namuose, jums reikia brangesnių produktų, tokių kaip Pelican PSE1800 vanduo. Pakeiskite filtrų sistemą ir NaturSoft vandens minkštiklį. Filtravimo sistemoje teršalams pašalinti naudojami aktyvuotos anglies filtrai, todėl labai tinka sunkiųjų metalų, nuosėdų ir organinių teršalų, bet ne bakterijomis užterštam šulinio vandeniui.

Kadangi kai kurie vandens filtrai pašalina baktericidus (medžiagas, galinčias kontroliuoti kenksmingų organizmų augimą, pvz., chlorą), jei filtruotas vanduo nebus laikomas steriliame inde vėsioje vietoje, bakterijos vėl augs. 

Priemaišos

Nors vandens filtrai paprastai pašalina daugiau priemaišų nei kitos sistemos, jie nėra veiksmingi nuo cheminių teršalų. baigiant priemaišų dydžiu, filtro poros gali jas sulaikyti, leisdamos tik vandeniui praeiti. Anglies blokų filtrai taip pat gali pašalinti mikrobinius teršalus iš geriamojo vandens, įskaitant patogenus vandenyje.

Geriausi anglies filtrai sumažina tokius teršalus kaip arsenas, asbestas, gyvsidabris ir radonas. Mūsų unikalūs anglies filtrai gali pašalinti iš buitinio vandens sunkiuosius metalus, patogenines cistas ir toksiškas chemines medžiagas, neatimdami iš jo naudingų druskų ir mineralų. Su trečiųjų šalių testavimu ir tarptautiniais NSF sertifikatais galite būti tikri mūsų filtrų kokybe, našumu ir patikimumu.

Efektyviai filtruoti vandenį galimai įvairiais būdais

Mes žinome, kaip efektyviai filtruoti vandenį ir galime pasiūlyti jums tinkamą vandens filtravimo sistemą įvairioms buitinio vandens problemoms išspręsti. Galima sakyti, kad viso namo vandens filtravimo sistema yra pats išsamiausias ir išsamiausias būdas užtikrinti, kad visas jūsų namuose naudojamas vanduo būtų filtruojamas. Viso namo filtras yra prijungtas prie pagrindinės vandens tiekimo sistemos, kad būtų sumažintas teršalų kiekis visame name.

Daugelyje vandens filtrų teršalams pašalinti naudojamos aktyvuotos anglies arba popieriaus membranos, tačiau jei norite pašalinti visas ištirpusias kietąsias daleles (dažniausiai vadinamas TDS) iš geriamojo vandens, turite naudoti atvirkštinio osmoso filtrą. Norint pašalinti visus teršalus, kitose pasaulio vietose šulinio ar vandentiekio vandenį gali tekti derinti su RO, IX arba UV filtrais.

Šulinio vandenuo

Ieškant geriausios šulinio vandens filtravimo sistemos, svarbu atsižvelgti į keletą veiksnių, įskaitant teršalus, kuriuos sistema filtruos, filtro dydį, srautą ir filtro tipą. Įvertinę šiuos veiksnius, galėsite pasirinkti tinkamą jūsų namams vandens filtravimo sistemą. Išvada Matote, kad skirtingų tipų filtravimas pašalina skirtingus teršalus, tačiau nėra vieno metodo, kuris pašalintų visus teršalus iš vandens.

Kai kurie filtrai veikia lėtai, o kiti gali greitai filtruoti didelius vandens kiekius. Jei jums reikia tik asmeninio geriamojo vandens filtro, jums gali prireikti greitojo filtro. Galite išbandyti savo vandens tiekimą naudodami namų vandens tyrimo rinkinį, kad nustatytumėte, ar jums reikia filtravimo sistemos. 

Pabaigai

Skirtingi modeliai siūlo įvairius srauto greičius, todėl beveik neabejotinai bus ant stalo esantis vandens filtras, atitinkantis jūsų poreikius, nesvarbu, ar ieškote geriamojo vandens pertrūkių filtravimo, ar norite be didelių pastangų išfiltruoti didžiąją dalį patalpų vandens. . keisti nekilnojamojo turto paslaugas. Plačiau Pribus.lt.

Paskutinės naujienos