Sekmadienis, 14 rugpjūčio, 2022

Ruloninės stogo dengimo ir izoliavimo dangos

Ruloninės stogo ir izoliacinės dangos dažniausiai gaminamos naudojant bitumą ar plastiką. Daug produktų dar ir šiandien vadinami stogo toliu ar ruberoidu, nes anksčiau kartonas taurinimo būdu buvo prisotinamas iš akmens anglies gaunamomis dervomis. Nūnai dažniausiai naudojamas naftos distiliavimo būdu gaunamas bitumas, tačiau šiais laikais tokia medžiaga kaip tolis nebėra naudojamas ant šlaitinių stogų, bituminės medžiagos naudojamos tik ant plokštuminių daugiaaukšių namų – daugiabučių didmiesčiuose, ta technologija naudojama kaip ir sovietmečiu tik medžiagos kokybiškesnės kur technologija patobulinta ir atėjusi iš Švedijos bei Suomijos.

     Laikantis sluoksnis dabar formuojamas ne iš tolio, o stiklo pluošto, džiuto, plastiko plaušo ar metalo juostų. Taigi, šiandien jau kalbama ne apie ruberoidą ar stogo tolį, o apie rulonines stogo ir sandarinimo dangas. Šis apibūdinimas iš pirmo žvilgsnio klaidina, nes pati sąvoka panaudojimo būdo nenusako: juk yra ruloninių stogo sandarinimo dangų, netinkančių plokščiam stogui izoliuoti.

    Dengiant stogus iš esmės skiriamos dvi taikymo sritys. Viena vertus, gali būti reikalinga visiška izoliacija, pvz., kai reikia užkirsti kelią bet kokiam vandens įsiskverbimui j plokščią stogą. Taip pat ir tolio stogams naudojamos bituminės ruloninės dangos turi kartu atlikti ir izoliacinę funkciją. Taigi, joms keliami aukštesni reikalavimai. Antra vertus, ruloninės stogo dangos, naudojamos kitokia danga dengtiems stogams su nuolydžiu, atlieka tik papildomą apsauginę funkciją, pvz., esant tam tikroms oro sąlygoms, saugodamos stogo dangą nuo drėgmės ar vandens kondensato jei naudojama skardinė stogo danga, tačiau čerpėms ar kitoms molio dangoms neprivaloma difūzinė plėvelėnes nesikaupia kondensatas. Šie vandenys stogo nuolydžiu greitai nuteka, todėl čia galima naudoti mažesnio atsparumo medžiagas.

           Difuzinėmis    membranų plėvelėmis bendrai vadinamos ruloninės plastiko medžiagos tiesiogiai dengiamos (užtempiamos) ant stogo gegnių. Stogų su apkala apsaugai nuo drėgmės gali būti naudojamos, pvz., ne-perdengtos ruloninės bitumo dangos (t. y. nebarstytas smėliu stogo tolis) su natūralios tekstilės vatos ar stiklo plaušo įklotu. Priklausomai nuo stogo konstrukcijos egzistuoja daugiau ar mažiau drėgmę, pasireiškiančią vandens garų forma, iš vidaus į išorę praleidžiančios ruloninės dangos (atviros difuzijai dangos). Dabar parduotuvėse parduodama difūzinė plėvelė rulonuose po 75 m2 tam, kad stogdengiams  būtų patogiau bei greičiau ją panaudoti. Difūzinė plėvelė būna įvairiaus stiprumo kur matuojama nanometrais jos storis, dažniausiai naudojama nuo 90 nanometrų iki 200 nanometrų, kuo storesnė plėvelė tuo ji brangesnė.

Paskutinės naujienos