Ketvirtadienis, 24 birželio, 2021

Modernus apšvietimas 2021 metams

Tinkamas apšvietimas yra svarbus bet kokioms patalpoms, na bet žinoma namuose jis – pats būtiniausias dalykas. Interjero dizaineriai pastebi, jog įprastinės dizaino normos pastaraisiais metais sparčiai keičiasi, apšvietimo rolė sukuriant tam tikrą jausmą kambaryje yra vis svarbesnė.

Dėka pasaulinės pandemijos, ko gero kiekvienas žmogus atkreipia dėmesį į tai, kokią svarbią funkciją jo namuose atlieka geras apšvietimas. Ar tai būtų lauko šviestuvai apšviečiantys kiemą, akcentinės lempos gėlių sode ar viso labo ryški lempa virtuvės kambaryje – šviesa visuomet suteikia daugiau jaukumo ir malonių pokyčių.

Šiame straipsnyje panarpliosime keletą pagrindinių idėjų susijusių su moderniais apšvietimo sprendimais ir tai kas 2021 metais yra laikoma kaip madingiausia tendencija.

Šviesa, kaip pagrindinis interjero akcentas

Viena iš pagrindinių pastebimų tendencijų – tai jog itin svarbus šiais metais turėtų būti geras lubų apšvietimas. Apskritai, stiprus šviesos srautas ateinantis iš tenai, turėtų tapti pagrindiniu akcentu ties kuriuo bus formuojamas kambarių interjeras.

Tokia kitokia apšvietimo rolė taps nebe tik funkcinė, tačiau labiau estetinė. Jau dabar rinkoje galima rasti įvairios stilistikos šviestuvus orientuotus ne tik į efektyvų apšvietimą, tačiau ir bendrą kambario vaizdą, pradedant nuo konservatyvių iki modernaus įvaizdžio variantų.

Tinkamai įrengus tokį šviestuvą, kaip pavyzdys, kambario centre, jūs tarsi transformuosite visą savo kambario vaizdą, o patį apšvietimą paversti pagrindiniu elementu pagal kurį ir bus formuojamas dizainas.

Grindų ir stalinės lempos pagal stilių

Šiuolaikinis apšvietimas ant stalo, taip pat nebėra vien funkcinis. Pasižvalgius po internetinių parduotuvių katalogus galima susidaryti įspūdį, jog kai kurie šviestuvai yra panašesni ne į įprastines lempas, tačiau labiau primena ištisus meno kūrinius.

Tai leidžia juos panaudoti kaip akcentinius elementus ant pačio stalo ar pabrėžti tam tikrą kambario vietą pasirenkant aukštą, ant grindų pastatomą šviestuvą.

Ekspertai pastebi, jog žmonės vis dažniau renkasi būtent tokius grindinius šviestuvus norėdami paryškinti sofos ar stilingo fotelio buvimo vieta. Taip kartu susikuriant patogią skaitymo ar šiaip atsipalaidavimo erdvę.

Itin ryškūs interjero elementai

Kai kurie žmonės pastaruoju metu į šviestuvus žiūrėti kaip apskritai pagrindinį daiktą savo kambariuose. Populiarėja įdomių, neįprastų, o kartais ten itin kompleksiškų formų variantai, pasižymintys gražiais ornamentais, skirtingų spalvų stiklu ir t.t.

Tai gali tapti tarsi išskirtinis ir neįprastas siurprizas bet kam kas į kambarį užeina. Tačiau aišku, neperlenkite lazdos ir nepersistenkite užgrūsdami kambario kelias šviestuvais. Anaiptol, tai gali būti puikus būdas išsiskirti ir derinti modernius bei tradicinius elementus.

Spalvos ir raštai

Spalvos kambaryje visuomet spinduliuoja tam tikrą energiją. Ryškios spalvos gali būti papildomas energijos šaltinis darbo kambaryje. Ramios spalvos – atvirkščiai, kur kas geriau mus atpalaiduoja kuomet ruošiamės eiti miegoti.

Tas pats galioja ir šviestuvų atžvilgiu. Kadangi jie tampa vis svarbesne interjero detale, žmonės yra linkę rinktis vis labiau neįprastus ir drąsius šviestuvus savo kambariams.

Ekspertai pataria kiekvienam atnaujinančiam ar rengiančiam savo interjerą. Nebijoti rizikuoti ir rinktis drąsesnį sprendimą, tinkamai apgalvojus ir savo asmeninį skonį bei bendrą dermę, tokiu būdu tikrai neprašaunama.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme 2021 metų šviestuvų tendencijas. Galima sakyti, jog vis šviestuvas tampa vis svarbesne interjero detale kiekvienuose namuose. Renkantis juos, ko gero reikėtų atsiklausti ne tik šeimos narių ar ekspertų, tačiau ir jūsų pačių, tam, kad rastumėte išties gerą sprendimą.

Parengta pagal bijunai-prienamo.lt informaciją.

Paskutinės naujienos