Šeštadienis, 18 rugsėjo, 2021

Kaip atsikratyti skolų ir grąžinti paskolą anksčiau laiko?

Turimos paskolos grąžinimas – tai vienas iš dažniausiai pasitaikančių klausimų šiuolaikinėje visuomenėje. Turint didesnę ar mažesnę paskolą, dažniausiai stengiamasi automatiškai atlikti įmokas kiekvieną mėnesį ir skaičiuoti kiek tų įmokų dar yra likę. Tačiau žiūrint į savo finansus atsakingai, turimos paskolos grąžinimas netūrėtų apsiriboti vien tik pasyviu laukimu. Juk kuo ilgiau vyksta paskolos grąžinimas, tuo didesnes palūkanas galiausiai sumokate. Taigi, atsikratyti turimų skolų ir grąžinti visas paskolas anksčiau laiko, tikrai pasimoka.

Visų pirma, peržvelkite visas savo išlaidas

Turimų įsiskolinimų sumažinimas, visų pirma, prasideda susivedant visų savo išlaidų ir pajamų balansą. Na, o geriausiai jūsų pinigų leidimo įpročius atskleisite detaliai sekdami kiekvieną išleidžiamą eurą. Tam galite naudoti paprastą excel lentelę arba pasinaudoti informacinėmis technologijomis ir atsisiųsti specialią išlaidų sekimo programėlę. Beje, tokias programėles siūlo ir patys bankai. Jos patogios tuo, jog atsiskaitydami banko kortele, iškarto matysite savo išlaidas programėlėje.

Taigi, sekę savo išlaidas nors porą mėnesių, susidarykite savo asmeninį išlaidų ir pajamų balansą, pagal išlaidų kategorijas (pavyzdžiui, maistas, laisvalaikis, transportas ir pan.). Dabar aiškiai matysite, kokioms sritims išleidžiate daugiausiai ir kur gali slypėti jūsų taupymo rezervai. Galiausiai, susidarykite sekančio mėnesio biudžetą, kuriame tarp būtinųjų išlaidų nusimatysite dalį pinigų skirti turimos paskolos grąžinimui.

Atsisakykite arba sumažinkite nebūtinas išlaidas

Savaime suprantama, jog paskolos grąžinimas anksčiau laiko yra susijęs su nebūtinų išlaidų sumažinimu. Taigi, užsibrėžus tikslą, grąžinti paskolą anksčiau nustatyto termino, greičiausiai reikės rasti taupymo rezervų jūsų išlaidose. Visų pirma peržvelkite visas turimas paslaugų prenumeratas. Dažnai pasitaiko atvejų, kuomet apie užsakytas paslaugas, kuriomis praktiškai nesinaudojame mes tiesiog pamirštame, o mokesčiai automatiškai nuskaitomi.

Taip pat peržiūrėkite turimus telefono, interneto bei televizijos planus. Gal ryšio tiekėjas kaip tik šiuo metu siūlo geresnes sąlygas, o gal būtų paranku pereiti pas kitą ryšio tiekėją? Taip pat atkreipkite dėmesį į užsakytus „Netflix“, „Youtube“, „Amazon Prime“ bei panašias paslaugas. Gal pastaruoju metu jūs iš viso nežiūrite televizoriaus ir nesinaudojate šiomis paslaugomis? Beje, nepamirškite naudojamoms paslaugoms bei abonentams pasiieškoti ir nemokamų alternatyvų. Taip tikrai galėsite sutaupyti nemažą dalį išlaidų.

Svarbiausia konkretus tikslas

Sudarius savo pajamų ir išlaidų balansą bei nuolat sekant ir kontroliuojant išlaidas, tikrai galite rasti nepanaudotų taupymo rezervų. Vis dėlto, turima paskola nesusigrąžins anksčiau laiko, jeigu jūs pats to nenorėsite. Todėl svarbiausia yra nusistatyti konkretų tikslą ir palaipsniui jo siekti.

Paskutinės naujienos