Antradienis, 4 spalio, 2022

Kurti verslą ar dirbti samdomą darbą?

Kurti verslą ar ieškotis darbo? Iš pirmo žvilgsnio šis klausimas atrodo gan paprastas, tačiau vienintelio teisingo atsakymo į jį tikriausiai nerastume. Kokį kelią geriausiai būtų žmogui pasirinkti nulemia daugelis faktorių: turima patirtis, charakterio savybės ar netgi gyvenimo tikslai. Pavyzdžiui, jei žmogus nuo vaikystės buvo verslus, žino kas yra verslas ir pats stengėsi užsidirbti pinigus, tuomet greičiausiai jis pasuks verslininko keliu. Iš kitos pusės, jei žmogus pasirinko savo specialybę ir nori siekti karjeros aukštumų, tuomet jis ieškos darbo pagal savo sritį.

Kadangi vienintelio teisingo atsakymo į klausimą „verslas ar darbas?“ nėra, matyt tikslingiausia būtų aptarti kiekvieno pasirinkimo privalumus ir trūkumus.

Nuosavo verslo privalumai

Pradėkime nuo to, kad nuosavas verslas leidžia tikėtis didesnių pajamų. Jei jūsų įkurtam verslui seksis, tuomet uždirbsite žymiai daugiau už samdomą darbuotoją. Sekantis privalumas būtų aktualus lyderio savybių turinčiam žmogui – savo versle pats priimsite svarbiausius strateginius sprendimus.

Nuosavo verslo trūkumai

Dabar pakalbėkime apie verslo trūkumus. Verslas visuomet neatsiejamas nuo nežinomybės ir neapibrėžtumų, todėl pačioje pradžioje neturėsite šimtaprocentinės garantijos, kad jūsų verslas pasiseks. Taigi, žmonėms kurie vertinantiems ramų miegą bei stabilumą gyvenime – naujas verslas gali būti ne pačiu geriausiu karjeros pasirinkimu.

Darbo privalumai

Dabar pakalbėkime apie nuolatinio darbo privalumus. Visų pirma, darbuotojas tiksliai žino kada ir kokį atlyginimą jis gaus, todėl gyvenime atsiranda tam tikras stabilumas. Taip pat darbuotojas turi aiškiai nustatytas darbo valandas, todėl dažniausiai gali iš anksto planuotis savo darbotvarkę ir laisvalaikį.

Darbo trūkumai

Iš kitos pusės, fiksuotas atlyginimas dažniausiai reiškia, kad jis ilgesnį laiką bus pastovus ir nedidės. Darbuotojų atlyginimai kaip taisyklė taip pat yra mažesni už verslo savininkų. Taip pat, dirbdami darbovietėje, turėsite prisitaikyti prie jos vidaus taisyklių, todėl toks darbas gali pradėti varžyti kūrybiškas asmenybes. Žinoma, kaip samdomas darbuotojas turėsite ir viršininką, kuris seks jūsų darbo rezultatus.

Apibendrinant, galima sakyti, kad nuosavas verslas ir samdomas darbas kiekvienas turi savo privalumų ir trūkumų. Renkantis kuriuo keliu eiti, visų pirma reikėtų atsižvelgti į savo asmenines savybes ir gyvenimo tikslus. Tuos kurie pasirinko verslininko kelią – kviečiu ir toliau siekti savo tikslų, o samdomo darbuotojo kelią pasirinkusiems žmonėms, norėčiau palinkėti sėkmės profesinėje veikloje.

Paskutinės naujienos