Sekmadienis, 23 sausio, 2022

Ar metaliniam stogui yra reikalinga papildoma apsauga?

Jūsų metaliniam stogui reikia tam tikro tipo rekomenduojamo pakloto. Be jo greičiausiai susidursite su įvairiomis problemomis, įskaitant įstrigusią drėgmę ir stogo nutekėjimą, kurios abi gali pagreitinti jūsų stogo gedimą.

Jūsų grindų danga taip pat turėtų atitikti jūsų metalinių stogų sistemos tarnavimo laiką, kad būtų užtikrintas jos ilgaamžiškumas.

Vienas iš metalinių stogų privalumų yra tai, kad jie gali tarnauti apie 40-70 metų! Jie pasižymi ypatingu patvarumu ir gali atlaikyti visų tipų orus, nuo atšiauraus vėjo iki lietaus ir pūgos.

Pasirūpinkite savo metaliniu stogu ir jis pasirūpins jumis. Šiame straipsnyje aptarsime kodėl metaliniam stogui reikalinga papildoma apsauga bei apibūdinsime tokias apsauginės medžiagas kaip difuzinės plėvelės, veltinis bei sintetinis paklotas.

1. Difuzinės plėvelės

Savaime prisiklijuojantis membraninis paklotas yra tarsi „nulupkite ir įklijuokite“ produktas, skirtas sukibti su stogo danga. Jis susideda iš gumuoto asfalto arba butilo pagrindo klijų su polietileno nešiklio lakštu.

Tai veiksminga apsauga nuo ledo užtvankos tokiose vietose kaip stogo karnizai, kylančios sienos, slėniai ir mansardos. Tai gali apsaugoti aplinką, kurioje pasiekiama aukšta temperatūra, net iki 240º F.

Tai gali būti veiksminga oro barjero medžiaga, nes ji visiškai prilipa prie pagrindo. Jei tai prastesnis produktas ir netinkamai sumontuotas, yra rizika, kad jis nusilups. Žemoje temperatūroje jis gali būti blogos kokybės.

2. Veltinis paklotas

Veltinio paklotas yra dažniausiai naudojama stačių šlaitų metalinių stogų paklotų medžiaga. Tai pigiau nei kitos rūšys. Jis atsparus vandeniui, o tai padeda vandeniui neprasiskverbti į paviršių, jei kuris nors iš jo nutekės per stogo konstrukciją. Jis paprastai naudojamas, todėl lengvai pasiekiamas beveik bet kur.

Tai trunka ne taip ilgai. Jis gali blogai reaguoti į aukštos temperatūros aplinką. Jis nėra geriausiai perdirbamas. Gali būti geresnių variantų mažo nuolydžio metaliniams stogams. Veltinio pakloto kaina paprastai yra pigiausia iš trijų pagrindinių tipų.

3. Sintetinis paklotas

Sintetinis paklotas metalinėms stogo dangoms yra naujovė, kuri pastaraisiais metais perėmė pramonę. Jis pagamintas audžiant/ verpiant polietileną ar polipropileną ir polimerą, kad susidarytų apsauginį barjerą tarp stogo dangos ir medžiagos.

Paprastai jo egzistavimo trukmė yra ilgesnė nei veltinio pakloto. Jis yra patvaresnis, nes sukurtas su termoplastiniais polimerais, kurie yra atsparesni plyšimui, judėjimui ir kitų rūšių pažeidimams. Jis toleruoja aukštą temperatūrą.

Paprastai jo egzistavimo trukmė yra ilgesnė nei veltinio pakloto. Jis yra patvaresnis, nes sukurtas su termoplastiniais polimerais, kurie yra atsparesni plyšimui, judėjimui ir kitų rūšių pažeidimams. Jis toleruoja aukštą temperatūrą.

Ką gi pasirinkti?

Yra trys pagrindiniai metalinių stogų paklotų tipai. Jie apima veltinį, sintetinį lakštą ir savaime prilimpančią membraną. Nors nėra aukščiausio lygio tipo, nes kiekvienas iš jų turi savų privalumų ir trūkumų, perskaitė aukščiau pateiktus patarimus, galėsite išsirinkti tinkamiausią variantą Jūsų atveju.

Apibendrinant

Straipsnyje išvardijome pagrindines metalinio stogo apsaugos medžiagas, tačiau geriausia pasikonsultuoti su specialistu, kad nustatytumėte, kuris tipas jums iš tikrųjų būtų tinkamiausias.

Medžiaga yra parengta vadovaujantis manostogas.lt informacija.

Paskutinės naujienos